Tundi külastas näitleja Liis Haab

Loomise kuupäev 02.06.2022

Kaunite kunstide ja teatri mooduli tänavune viimane kursus oli lavakõne ja hääletreening. Tunnid toimusid kontserdimajas, juhendas Raili Tamm. Sooritasime erinevaid hääleharjutusi ja etüüde, et parendada diktsiooni ja mõista, kuidas sõnadest on sageli tähtsam hääletoon.

 

Kursuse arvestuslik töö oli üks vahvamaid: meil tuli valida dialoog või monoloog, mida esitada kaaslastele. Meie Evelinaga esitasime stseeni Urmas Lennuki näidendist “Boob teab”. Jagasime rollid, mõtlesime, kuidas oleks kõige efektsem panna 5minutiline dialoog laval elama, jäädes võimalikult minimalistlikuks. Harjutasime iseseisvalt.

 

Viimases tunnis, kui pidime esitama oma lihvitud etteasteid, ootas meid vahva üllatus: meid oli vaatama tulnud ka näitleja Liis Haab. See lisas küll omajagu pinget, aga motiveeris veel rohkem endast kõike andma. Iga esitluse järel arutati läbi, mis meeldis ja mis mitte, kuid kõige põnevam oli alati kuulda, mida arvas meie külaline.

 

Tunni lõpus saime Liis Haabiga vestelda ning küsida tema elu ja elukutse kohta. Oli huvitav ja kasulik, sest saime selgema pildi näitleja elukutsest.

 

Marii-Heleen Maivel

JG11 õpilane

Foto autor Dea Proode

 

Viimati muudetud 05.06.2022.