Ukraina ja Eesti noorte lõimumislaager Jõhvi Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 22.08.2022

15.-19. augustil toimus Jõhvi Gümnaasiumis Ukraina ja Eesti noorte lõimumislaager, mille eesmärgiks oli luua võimalusi keeleõppeks, omavaheliseks suhtlemiseks ja pakkuda arendavaid ühistegevusi. Laagrist võtsid osa Jõhvi Gümnaasiumi ja Ukraina noored. Laagri läbiviijateks olid Jõhvi Gümnaasiumi õpetajad Heldi Aia, Julija Kovaltšuk, Maria Derbneva, Erika Prave, Ulvi Vilumets ja laborant Natalja Zakirova.

 

Iga laagripäev algas eesti keele tunniga Ukraina õpilastele. Õpetaja Ulvi juhendamisel õpiti uusi sõnu ja lauseid, mida oli võimalik samal päeval Eesti noortega praktiseerida.

 

Eesti noored liitusid pärast eesti keele tundi ning siis toimusid ühistegevused. Iga päev oli erinev ja omamoodi põnev.

 

Esmaspäeval mängisid noored tutvumismängu. Pärast seda, samal ajal kui Ukraina noortel oli esimene eesti keele tund, valmistasid Eesti noored esitluse Eestimaa kohta, mida hiljem tutvustasid Ukraina noortele. Pärast lõunat uuriti koos Jõhvi pargis Eestimaa taimestikku ja loomastikku.

 

Teisipäeval käisid laagrilised Iisaku muuseumis, kus said maitsta Eesti rahvustoitu, teha käsitööd, tutvuda Eesti ajalooga. Järgmine sihtkoht oli Kauksi looduskeskus ja promenaad. Oli väga mõnus päikesepaistelisel suvepäeval nautida rannamõnusid.

 

Kolmapäeval koostati Eestimaa kohta luuletusi eesti ja ukraina keeles. Pärast seda toimus ekskursioon VKG territooriumile, kus noored said tutvuda Ida-Virumaa regiooni ühe suurima tööandjaga. Oleme Viru Keemia Grupile väga tänulikud selle võimaluse eest.

 

Neljapäeval käisid noored Toila Oru pargis virtuaalprillide ja audiogiidi abil ekskursioonil ning said vaadata ajas üle 80 aasta tagasi.

 

Reedel kinnistasid noored viktoriini abil nädala jooksul saadud teadmisi Eestimaa looduse, riigikorra ning Ida-Virumaa kohta. Kokku oli kolm meeskonda, kes kõik tegid suurepäraselt koostööd. Viimane tegevus oli looduskosmeetika valmistamine. Igaüks sai valmistada endale kehakoorija, kreemi või huulepalsami. Päeva lõpus ei tahtnud noored laiali minna.

 

Kõik osalejad said meeldivalt ja kasulikult aega veeta ning leida uusi sõpru.

 

Tekst ja foto Julija Kovaltšuk

JG õppejuht/õppenõustaja

 

 

 

 

 

Viimati muudetud 22.08.2022.