Ülemaailmne ettelugemispäev

Loomise kuupäev 16.03.2021

Iga aasta märtsi esimesel kolmapäeval tähistavad kogu maailma inimesed ülemaailmset ettelugemispäeva (World Read Aloud Day). Sel päeval tulevad erinevatest maailma nurkadest pärit inimesed kokku, loevad ette, räägivad erinevaid lugusid ning veedavad aega nendele lähedaste inimeste seltsis.

 

Ettelugemispäeva eesmärk on edastada oma emotsioone teisele inimesele koos kõlava sõnaga.

 

Ettelugemine on üks parimaid kõnearengu harjutusi. Kuna ette lugedes õpib inimene mitte ainult diktsiooni, vaid täiustab ka kõne intonatsioon, selle eredus ja emotsionaalne värving. See võimaldab kergemini ja täpsemalt väljendada mõtteid, vabaneda parasiitsõnadest, takerdustest ja muudest kõnepuudustest.

 

Ülemaailmse ettelugemispäeva raames korraldasid 12.c klassi õpilased Jelizaveta Inšakova ja Jelena Tšumakova 10.с, 12.с ja 12.е klassidele huvitava loengu. Loeng koosnes kahest osast: esitlusest ja õpilastele mõeldud treeningülesandest. Esitlus räägib püha loomise ajaloost, selle tähendusest ja aktuaalsusest maailmas. Õpilased kuulasid T. Tšernigovskajat (filoloogiateaduste doktor, psühholingvist), kes selgitas teaduslikust vaatepunktist lugemise rolli inimese elus. Tunni teises osas tekkis õpilastel võimalus endal treenida ettelugemist, lugedes katkendeid B. Pasternaki teosest "Doktor Živago" ja I.Gontšarovi teosest "Oblomov", mida praegu kirjanduses õpitakse.

 

Gümnasistid jäid rahule, kuna sellised tunnid võimaldavad ennast proovile panna vene keele kui emakeele tundmises ning aitavad näidata oma loomevõimeid ilmekas lugemises. Gümnaasiumiõpilased said sellest tunnist unustamatuid emotsioone ja eredaid elamusi.

 

Jelena Tšumakova

Jelizaveta Inšakova

JG12 õpilased

Viimati muudetud 19.03.2021.