Vana-Egiptuse näitus praktilise tööna

Loomise kuupäev 10.02.2021

24. novembril korraldasid Jõhvi Gümnaasiumi 11.c klassi õpilased Ksenia Kolkina ja Evelina Šablauskas oma praktilise töö raames Vana-Egiptuse kunsti ja ajaloo näituse ning 29. jaanuaril 2021 viisid läbi teemalise ainetunni.

Näitus oli gümnaasiumi õpilastele külastamiseks vaba, iga gümnaasiumi õpilane sai sealt palju uut huvitavat infot Vana-Egiptuse ajaloost, kunstist, egiptlaste elust ja nende kultuurist. Töö autorid kasutasid näituse jaoks suveniire ja pilte Egiptusest, mis nad on saanud klassikaaslaste ja tuttavate käest. Iga pildi ja suveniiri juures oli kirjeldus ja selle tähtsus. Kõik esitatud info oli usaldusväärne ning võetud ajaloo õpikutest. Näituse jaoks meisterdasid autorid ka muumia ja kleopatra, mis valmistati käpäraste vahendite abil. Näitus paigutati Jõhvi Gümnaasiumisse 1. korrusele. Ida-Virumaa eriolukorra tõttu oli näitus gümnaasiumis üleval kaks kuud ehk jaanuari lõpuni, et kõik õpilased jõuaksid näitusega tutvuda. 

Vana-Egiptuse kunsti ja ajaloo töötoa viisid autorid läbi 29. jaanuaril 2021.aastal 4. tunni ajal. Seoses Covid-19 tekkinud olukorraga olid autorid sunnitud viima oma töötoa läbi veebikeskkonnas. Õpitoas osalesid Jõhvi Gümnaasiumi 10. lennu vabatahtlikud. Töötuppa tulid 15 õpilast a, b, c ,e klassidest. Tunnil tutvustasid autorid õpilastele Vana-Egiptuse kunsti ja ajaloo olemust, sümbolite ja Egiptuse kultuuri mitmekesisust, viisid läbi ka veebimängu Kahoot, mille eest Sofija Petrovitskaja ja Veronika Bõkovskaja said tänu õigetele vastustele ajaloos viie. 

Meie saime nii õpilastelt kui ka paljudelt õpetajalt palju positiivseid hinnanguid, mille eest oleme väga tänulikud! Täname oma klassikaaslasi, meie juhendajaid ja neid, kes aitasid meid näituse ja tunni organiseerimisel, teie olite meile suureks abiks!

 

Ksenia Kolkina ja Evelina Šablauskas 11.c 

Piltide autor Ksenia Kolkina

Viimati muudetud 10.02.2021.