Vene teejoomise traditsioonid

Loomise kuupäev 26.11.2020

25. novembril tutvusid 12. klassi õpilased valikkursuse "Vene keel ja kultuur" lõputundides vene teejoomise kultuuriga. Esmalt vaadati tunnis telekanalilt "Kultuur" saadet "Minu armastus - Venemaa", kus ajaloolane ja kirjanik E. Basmanova rääkis tee joomise eripäradest ja traditsioonidest.

Teejoomine on suur osa vene kultuurist. Teed tehakse samovaris ja selle juurde käivad kindlasti präänikud, pirukad ja barankad. Teejoomine ei ole lihtsalt janu kustutamine, vaid ka sotsiaalne tegevus. Ühes külalislahkes peres ei võetud samovari kunagi laualt.

Lisaks oli õpilastel võimalik osaleda “Tula samovars” muuseumi virtuaaltuuril, mille käigus nähti erineva kujuga samovare ning saadi teada, kuidas tehakse Tula piparkooke.

Tunnis prooviti Venemaalt pärit teed Ivan-Tšaid ning sinna kõrvale söödi maitsvaid Tula piparkooke ning väikseid soolakringleid.

Õpilased tutvustasid üksteisele, kui tihti nad ise teed joovad ning millist teed eelistavad.

Järgmisel nädalal toimub valikkursuse viimane tund, kus reflekteeritakse kursusel õpitut. Uuel õppeaastal ootab valikkursus "Vene keel ja kultuur" kõiki, kes tunnevad huvi rikkaliku vene kultuuri vastu.

Foto ja tekst

Jelena Manuilovitš

JG vene keel võõrkeelena õpetaja

Viimati muudetud 26.11.2020.