VII Noortefoorum 2019

Loomise kuupäev 29.11.2019

27. novembril toimus Tallinnas järjekorras seitsmes noortefoorum, mille põhifookuseks oli noorte kaasamine haridusellu.

Päeva ülesehitus oli mitmekülgne: toimusid ettekanded, paneeldiskussioon ning töötoad. Kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman tutvustas oma ettekandes järgmise dekaadi lõimumisplaane ning Tatjana Kiilo (Haridus- ja Teadusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja) tõi kuulajateni tuleviku haridusstrateegia olulised punktid.

Järgneval paneeldiskussioonil arutleti lõimumise teemadel. Diskutantidele esitati mitmeid paeluvaid küsimusi, sealhulgas ka kas ja millal minnakse Eestis üle täielikult eestikeelsele õppele. Tatjana Kiilo sõnul ei ole sellele küsimusele ühest vastust, küll aga toimuvad muudatused selles suunas pidevalt. Marcus Ehasoo (Eesti Õpilasesinduse Liidu esimees) manitses siinkohal suhtuma sellisesse eesmärki ettevaatlikkusega, kuna täiemahuline eestikeelne õpe saab toimida eranditult vaid hästi läbimõeldud tegevusplaani toel, mida aga seni välja töötatud ei ole.

Päeva teises osas toimusid töötoad. Jõhvi Gümnaasiumi õpilasesinduse liikmed Jekaterina Murašina ning Mari-Nicole Berezovski osalesid Noorte ettevõtlikkuse ja innovatiivsuse arendamise töötoas, mille eestvedajad olid aktiivselt ettevõtlusega seotud eksperdid.

Jekaterina tõi välja, et töötoas tutvustati StartUp olemust ning seda, mida on tarvis oma ettevõtte loomiseks. Noored said kogemuse ka oma väljamõeldud toote/teenuse esitlemisel liftikõne vormis. Neiud leidsid, et foorumil valitsenud sõbralik atmosfäär oli meelepärane ning tundsid, et kokku tulnud osalejatel on ühine hea soov arendada Eesti riiki ning kaasata sealjuures noori.

Külli Kallas
õppejuht

 

Viimati muudetud 29.11.2019.