Viie kooli võistlus paneb õpilaste teadmised proovile reaal- ja loodusainetes

Loomise kuupäev 20.01.2023

Viimased kolm aastat on Jõhvi Gümnaasiumi noortel olnud võimalus esindada Ida-Virumaad Viie kooli võistlusel, kuna võidetud on piirkondlik eelvoor. Eelvoorus osalemise kutse on Viru Keemia Grupp saatnud kõikidele meie maakonna gümnaasiumitele/keskkoolidele.
Nii nagu lõppvõistlusel tuleb ka eelvoorus õpilastel lahendada ülesandeid füüsikas, keemias ja matemaatikas.
Tunnustan siinkohal meie õpilasi, kes käisid usinalt konsultatsioonides õppimas, kuna võistlusel osalemine eeldab väga head ettevalmistust. 

58. Viie kooli võistlus, kus osalesid Hugo Treffneri Gümnaasium, Miina Härma Gümnaasium, Tartu Tamme Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Nõo Reaalgümnaasium ja Jõhvi Gümnaasium, toimus paariaastase pausi järel taas tavapärasel kujul, kus ülesandeid lahendati võistlust korraldavas koolis. Seekordseks võõrustajaks oli Tartu Tamme Gümnaasiumis.
Esimesel võistluspäeval lahendati keemia ja matemaatika ülesandeid.
Sama päeva õhtul oli Jõhvi Gümnaasiumi õpilastel võimalus külastada Eesti Rahva Muuseumi, kus giid tutvustas noortele kahte näitust.

Teine võistluspäev algas füüsika ülesannete lahendamisega ning paralleelselt toimus meeskonnavõistlus.
 
Lõppvõistluse ülesanded olid keerulised, aga mul on hea meel, et meie õpilased said väljakutsega kenasti hakkama.
Näiteks maksimumpunktid kogus füüsikas Devid Toomast ja matemaatikas jäi Andrei Potrebinil üks punkt maksimumist puudu. Mõlemad noormehed olid oma võistkonna parimad ka keemias.

Väga edukad olid Jõhvi Gümnaasiumi õpilased meeskonnavõistluses, kus saavutati Hugo Treffneri Gümnaasiumi järel teine koht.
Õpilastel tuli spagettidest ja liimist ehitada võimalikult tugev sild. Enne silla ehitamist sai meeskond 15 minutit omavahel arutada, kuidas ja mida tehakse. Seejärel jagati meeskond pooleks ning üks osa meeskonnast saadeti teise ruumi. Pooleteise tunni jooksul tuli pool silda ehitada valmis nii, et vahepeal pooleks jagatud meeskond omavahel ei kohtunud. Seejärel, kui ette antud aeg sai läbi oli meeskondadel vaja poolikud sillaosad ühendada.
Spagetisilla kandevõime oli 6,85 kg.
Tublisse meeskona kuulusid Kirill Volkov, Karina Prokofjeva, Lii Maksimov, Anželika Jürgens, Marily Lätt ja Aleksandra Tšervjakova.

Võistluse lõpetamisel esines õpilastele akadeemik Mart Ustav, kes innustas noori pürgima oma unistuste poole ning nõudma endalt igas ettevõtmises maksimumi. 

Jõhvi Gümnaasiumi koolipere nimel tänan Viru Keemia Gruppi, kes on võistluse suursponsor ning toetanud Ida-Virumaa noorte osalemist Viie Kooli võistlusel. 

Suur tänu ka juhendajatele, kes aitasid õpilasi võistluseks ette valmistada!

 

Kristelle Kaarmaa
JG õppejuht/keemiaõpetaja

Foto autor R. Vaht

 

Viimati muudetud 21.01.2023.