Vilistlaskohtumine Nikita Šuvaloviga

Loomise kuupäev 09.04.2021

Neljapäeval kohtusime 2016. aastal Jõhvi Gümnaasiumi lõpetanud Nikitaga, kes töötab abiarstina Ida-Tallinna Keskhaiglas EMO osakonnas ja Ida-Viru Keskhaiglas COVID osakonnas. Samal ajal õpib viiendat aastat Tartu Ülikoolis arstiteaduskonnas. Nikita polnud küll medalist, kuid sooritas eksamid väga hästi ja võttis nõuks valida endale kõige raskem elukutse ja saada arstiks. 

Nikita jagas meiega oma kogemusi kandideerimise protsessi algusest kuni 5. kursuseni. Andis näpunäiteid sisseastumiseksamiteks, majutuse leidmiseks, ka toetuste ja stipendiumite taotlemiseks ning julgustas arstiõpingud valinud noormehi läbima juba 1. või 2. kursuse järel suvise puhkuse ajal kaitseväge asendav kursus. Elu Tartus ei pea olema ainult õppimine, tudengitele korraldatakse lausa tudenginädalaid, kuid arstitudeng peab kindlasti valima, millal ta saab endale lubada puhkust ja millal mitte.

Nikita soovitus tulevastele arstiteaduskonna tudengitele on keskenduda õppimisele, mitte kuhjata tähtaegasid, vaid teha seda iga päev süsteemselt. Iga päev õpib ta lisaks õppetundidele vähemalt 20lk infot selgeks.

Suur tänu Nikitale meiega oma loo jagamise eest ning jõudu ja jaksu selles tähtsas ametis!

Kadri Keerme
huvitegevuse koordinaator

Viimati muudetud 09.04.2021.