XI üleriigilised õppealajuhatajate koostööpäevad

Loomise kuupäev 26.11.2019

21.-22. novembril võõrustasid õppejuhid Külli Kallas ja Kristelle Kaarmaa Jõhvi Gümnaasiumis õppealajuhatajaid üle Eesti, kuna toimusid XI üleriigilised õppealajuhatajate koostööpäevad.

Esimesel päeval oli külalistel võimalik kuulata haridus- ja teadusminister Mailis Repsi videotervitust, milles ta rõhutas, et õppejuht on igapäevase koolielu korraldamisel kesksel kohal. Lisaks tõi minister välja selle, et õppejuhtidel on õpetajate professionaalse arengu toetamisel ja igapäevase õppetöö tagasisidestamisel täita ülioluline roll.

Seejärel andis Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen kuulajatele põhjaliku ülevaate Ida-Virumaast ja siinsetest vaatamisväärsustest. Eesti Kaevandusmuuseumi direktor Etti Kagarov tutvustas õppejuhtidele kaevandusmuuseumi haridusprogramme.

Haridus- ja teadusministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo selgitas põgusalt välishindamise põhimõtteid ning sama osakonna peaekspert Aivar Ots andis sisuka ülevaate õpitulemuste välishindamisest ning tutvustas ka planeeritavaid muutusi vastavas valdkonnas.

 

Päeva teises pooles oli õppejuhtidel võimalik osaleda kahes töötoas. Töötubasid aitasid läbi viia oma ala tunnustatud spetsialistid.

Eesti noorim äpimiljonär Kristel Kruustük inspireeris kuulajaid isikliku eduloo näitel julgelt unistuste suunas liikuma.

Mälutreener Tauri Tallermaa andis soovitusi, kuidas saaks oma mälu võimalikult efektiivselt ära kasutada.

YFU Eesti MTÜ vabatahtlikud Sandra Järv ja Johanna Viik selgitasid, mida peaks tegema kool ja sealhulgas ka vahetusõpilane selleks, et vahetusaasta uues koolis sujuks tõrgeteta ja oleks võimalikult tulemuslik.

Superviisor Moonika Laht jagas lõimitud aine ja keeleõppe töötoas praktilisi näpunäiteid, kuidas oskuslikult õpetada üheskoos nii keelt kui ka ainet.

Kliiniline lastepsühholoog Airiin Demir andis väga head nõu, kuidas on võimalik koolis hakkama saada lastega, kellel on tõsiseid käitumisprobleeme. Selgus, et edu võti peitub kindlates reeglites ja järjekindluses.

Toitumisnõustaja Signessa Kalmus jagas osalejatele soovitusi, kuidas tervislikult toituda ning tunnustatud jumestuskunstnik Reet Härmat õpetas osalejatele jumestuskunsti algtõdesid.

 

Esimese päeva lõpus toimus ühine pidulik koosviibimine, kus aitas meeleolu luua kohalik rokk-ansambel Boamadu. Paljudele õppejuhtidele oli esmakordseks elamuseks ka silent disco. Õhtul anti korraldajate poolt pidulikult üle Läänemaale „rändsall“, kus toimuvad järgmise õppeaasta koostööpäevad.

 

Teise päeva kaasahaarava avaloengu pidas Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar, kes tõi oma ettekandes välja lõimumisvaldkonna murekohad ja tutvustas integratsiooniküsimusi.

Irene Käosaare mõtteid eelnevalt mainitud teemal saab kuulata ka ETV uudistes, mille veebilink on järgnev: https://www.err.ee/1006556/viiendik-vene-koolide-opetajatest-ei-oska-piisavalt-eesti-keeltlink opens on new page

Teise koostööpäeva lõpetasid taas töötoad. Demokraatliku kooli põhimõtetest rääkis Tallinna Kunstikooli direktor Mari-Liis Sults ning lõimitud aine ja keeleõppe toetamisest andis ülevaate Moonika Laht. Toitumisnõustaja Erik Orgu õpetas, kuidas ning milliste meetoditega jõuda soovitud kehakaaluni.

 

Koostööpäevade suurimaks lisaväärtuseks oli suhtlemine ja kogemuste vahetamine teiste koolide õppealajuhatajatega.

 

Suur tänu kõikidele lektoritele, töötubade läbiviijatele ning kooliperele!

 

Foto autor Veli Rooger

 

Kristelle Kaarmaa ja Külli Kallas
JG õppejuhid

 

 

 

Viimati muudetud 27.11.2019.