Filmifestivali külastus

Loomise kuupäev 28.11.2019

Kolmapäeval, 20. novembril toimus õppekäik Tallinna kinno. Õppekäigul osalesid JG11 õpilased ja neli õpetajat meie koolist.

Külastasime PÖFF filmifestivali ja vaatasime Norra filmi, mille pealkirjaks oli “Segane mõrd”. Film oli norra keeles inglise- ja eestikeelsete subtiitritega. Filmis räägiti tüdrukust ja poisist, nende nimed olid Frida ja Marius. Frida on teistest erinev tüdruk, ta ei suhtle peaaegu oma klassikaaslastega ja on keerulise iseloomuga. Marius on Frida vastand, ta on klassi priimus ja teeb kõik selleks, et olla edukas. Tüdruk on valmis abi vastu võtma klassikaaslastelt, ainult mitte Mariuselt.

Noored püüavad suhelda omavahel, aga nende koosveedetud aeg on nagu sõit Ameerika mägedel. Mariusel on valida, kas olla populaarne või jääda Fridaga.

Natuke raske oli aru saada, kuna lugeda tuli võõrkeelseid subtiitreid, kuid see ei mõjunud filmi üldmuljele. Mängufilm oli väga huvitav ja kasulik.

Peale filmi vaatamist tekkis palju positiivseid emotsioone ja mul on hea meel, et filmis on “happy end”.

Kui oleks organiseeritud veel selliseid õppekäike, siis ma võtaks nendest kindlasti osa ja soovitaksin kõigil samalaadsetes õppekäikudes osaleda.

Suur tänu õppekäigu korraldajatele ja PÖFF’ile!

 

Anastassia Tatartšuk
11.d õpilane

Foto autor Veronika Tohver
 

Viimati muudetud 29.11.2019.