Roheline mõtteviis Jõhvi Gümnaasiumis

Loomise kuupäev 14.05.2019

6.-10. mail toimus Jõhvi Gümnaasiumis kevadine keskkonnanädal, mis ühtlasi tähistas terve õppeaasta vältel kestnud keskkonnakampaaniate perioodi lõppu.

Nädal algas õpilaste Melani Nõlvaku ja Laura-Liis Sootalu praktilise töö raames korraldatud matkapäeva „Ettevõtlikult looduses“ läbiviimisega. Matkapäeval osalesid kõik 11. klassid. Just selleks päevaks ilmus välja ka kaua oodatud päike, mis lubas terve päeva vältel nautida kõiki kümmet tegevuspunkti, mida viisid läbi Viru Vangla, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Ida-Viru Kutsehariduskeskus, Firmasport, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, õpetajate nuputamise nurk ning õpilaste kehalise kasvatuse, tantsimise ja raudteeohutuse punkt. Loe juurde siitlink opens on new page.

Kolmapäeval toimus kooli aatriumis Spinner programmi raames kogu kooliperele Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juhi Ragmar Saksingu loeng. Teda peetakse üheks kõige rohelisemaks startupper´iks. Juttu tuli põnevatest trendidest ja kohapeale näitamiseks oli kaasa võetud stigobike ratas.

Neljapäeval oli võimalus igal klassil panna kokku 3-4-liikmeline meeskond ning osaleda traditsiooniks saanud keskkonnateemalisel viktoriinil, mille koostas ja viis läbi Kristelle Kaarmaa. Raskeimaks osutus küsimus „Kes on praegu Eesti keskkonnaminister?“ ja enim elevust tekitas „Mitu sammu teeb varblane aastas?“. Aga kas Teie teate, miks puud ei kasva lõputult pikaks? Viktoriini tulemused osutusid aga üsna tasavägiseks. Esikoha saanud meeskond, 11.a klass (Robert Soidla, Hendrik Viimsalu, Oliver Villers) edestas järgmisi meeskondi vaid 1 punktiga. Kuid 2.-3. kohta jäid jagama lausa 5 meeskonda, kelleks olid 10.d, 11.d, 10.a, 10.g ja õpetajad.

Neljapäeva ja reede jooksul koguti koolimaja ees vanapaberit. Seekord tehti seda erilise aktiivsusega ning koguti 5456,59 kg vanapaberit ja pappi. Suurkogujateks olid 10.a klassi Kaur Kullamäe 1541,24 kg ja Kris Viira 655 kg, kes ilmselgelt tõid ka oma klassile võidu. 10. a klass tõi kokku 3093,84 kg ehk siis üle poole vanapaberi kogusest. Täpsemaid tulemusi klasside kaupa saavad õpilased ja lapsevanemad lugeda Stuudiumist. Oleme väga rõõmsad, et iga aastaga tõuseb vanapaberi kogumise aktiivsus, mis on selge märk sellest, et õpilased on huvitatud taaskasutusest.

Kevadeks sai läbi ka patareide ja alumiiniumist küünlaümbriste kogumine. 2018/2019 õppeaasta jooksul koguti 15168 küünlaümbrist. Esikohale jäi 12.a klass, 3608 ümbrisega. Suurimad kogujad olid sel aastal Joosep Purde-Prits (12.b) 1809, Ade-Liis Väli (12.a) 1808 ja Marelly Nurme (10.b) 1116 küünlaümbrisega. Patareisid koguti sel õppeaastal 9528. Klassiarvestuses sai esikoha 10.c 1709 patareiga.  Suurimad kogujad olid Kristina Linnard (11.d) 1299, Evelina Seppenen (10.c) 1258 ja Ksenia Leppelja (10.d) 634 patareiga.

Lisaks eelmainitule kogutakse Jõhvi Gümnaasiumis ka pandimärgisega taarat, seda koordineerib õpilasesindus ning saadud tulu kasutatakse õpilasesinduse tegevuste rahastamiseks.

Jõhvi Gümnaasium jätkab rohelist mõtteviisi kindlasti ka uuel õppeaastal ja loodame iga aastaga nakatada taaskasutamise võludega järjest enam õpilasi.

Me kõik saame anda oma panuse, et loodus oleks puhtam ja parem paik.

 

Kadri Keerme

huvitegevuse koordinaator

Viimati muudetud 29.05.2019.